Logowanie

Aktualności

News

• autor: trex86, 2010-10-26 23:47

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zweryfikował mecz 5. kolejki w grupie wschodniej ligi okręgowej między rezerwami Mazura Karczew a rezerwami Dolcanu, jako 3:0 na korzyść klubu z Ząbek.

więcej w rozwinięciu

Przypomnijmy, że spotkanie, które pierwotnie miało się odbyć w niedzielę 5 września, z racji intensywnych opadów deszczu i tym samym złego stanu murawy boiska w Karczewie, zostało przełożone na środę 29 września. Gospodarze wygrali 4:1, ale przy okazji złamali jeden z punktów paragrafu 10. regulaminu rozgrywek MZPN, który mówi: „Jeżeli drużyna klasy wyższej nie rozgrywa w danym terminie zawodów o mistrzostwo lub puchar, zawodnicy tej drużyny, którzy brali udział w poprzedniej kolejce mistrzostw więcej niż połowę meczu, nie mogą uczestniczyć w zawodach klasy niższej w tym terminie. Prawo do gry w drużynie klasy niższej przysługuje tym zawodnikom dopiero w następnej kolejce (terminie) mistrzostw, nie więcej jednak jak 3 zawodników”. W meczu z rezerwami Dolcanu wystąpiło czterech piłkarzy Hubert Kosim, Mateusz Lewicki, Radosław Filipczak i Marcin Gryglas, którzy cztery dni wcześniej zagrali ponad 45 minut w spotkaniu pierwszego zespołu z Pilicą Przedbórz. Zgodnie z powyższym zapisem w środę grać już nie mogli.

Przed weryfikacją:

MAZUR II KARCZEW – DOLCAN II ZĄBKI 4:1 (1:1)
BRAMKI: Damian Jakubik 11, Mariusz Boniec 55, 74, Tomasz Sielski 82 – Patryk Kubicki 40