Fuzja klubów

• autor: trex86, 2010-07-13 15:27

Legion łączy się z Białołęką.

Piłkarze warszawskiej Białołęki choć spadli do A klasy, to nadal będą mieli szansę występować w lidze okręgowej. Stołeczny klub łączy się z innym klubem ze stolicy Legionem. Trener „legionistów” Tomasz Grapp mówił, że do fuzji już nawet doszło 26 czerwca, ale nastroje tonuje trochę prezes Jarosław Pulkowski. – Rozmowy cały czas trwają, ale jesteśmy na bardzo dobrej drodze do ich finalizacji i pomyślnego zakończenia. Wszystko powinno zakończyć się między 15 a 20 lipca – mówił włodarz Legionu.

więcej w rozwinięciu

Nowy klub, zarówno w lidze okręgowej, jak i w A klasie, występował będzie pod nazwą SS (Stowarzyszenie Sportowe – przyp. Medyk) Legion Warszawa. Trenerem pierwszego zespołu pozostanie Tomasz Grapp, natomiast nie wiadomo jeszcze, kto miałby zostać szkoleniowcem rezerw.

Piłkarze i trener Legionu liczą, że w nowym sezonie uda im się powalczyć o lepsze miejsce niż ostatnio, a być może nawet awansować do czwartej ligi. Z pewnością dobrym prognostykiem ma być szeroka kadra i koniec tułaczki, związany z tym, że mecze w roli gospodarza rozgrywane będą na stadionie przy ulicy Fleminga, a nie jak dotychczas na boiskach rywali lub na wynajętym przy ulicy Blokowej.
Treningi piłkarze Legionu wznowią w poniedziałek 19 lipca. Na ten dzień zwołane jest zebranie organizacyjne. – Jak na razie chęć gry w nowym klubie potwierdziło aż 34 zawodników. Być może dołączy do nas również jeden z piłkarzy, występujący ostatnio w Koronie Góra Kalwaria, a także junior z warszawskiej Polonii – mówił trener Grapp.
Fuzja Białołęki z Legionem najprawdopodobniej dotyczyć będzie jedynie seniorów. – Grupy młodzieżowe mają być prowadzone oddzielnie przez oba kluby – kontynuował szkoleniowiec.

źródło: futbol-mazowsze.net