LO

• autor: trex86, 2009-08-04 13:59

Jak podaje strona internetowa Hutnika Warszawa, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej wprowadził w Lidze Okręgowej baraże dla wicemistrzów grup. Do IV ligi awansowałoby 3 zwycięzców meczów barażowych rozegranych pomiędzy 6-cioma wicemistrzami lig okręgowych z Warszawy (2), Ciechanowski-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego OZPN.

więcej w rozwinięciu

W porównaniu do ostatniego sezonu zmianom uległy zasady awansów i spadków w IV lidze mazowieckiej.

Promocję do III ligi uzyskają jedynie mistrzowie grup. Zrezygnowano z baraży o awans do III ligi pomiędzy wicemistrzami grup i trzecią drużyną IV ligi łódzkiej.

W IV lidze zwiększy się liczba spadkowiczów, ponieważ trzeba będzie zrobić miejsce aż dla dziewięciu beniaminków, a nie sześciu jak do tej pory. MZPN wprowadził baraże w ligach okręgowych. Wicemistrzowie szóstego szczebla rozgrywek rozegrają baraże o awans do IV ligi.

Poniżej fragment Regulaminu Rozgrywek na sezon 2009/2010 dotyczący zasad awansów i spadków:

”1. IV liga w sezonie 2010/2011 będzie liczyć 2 grupy po 16 zespołów.
a. Zespoły, które w sezonie 2009/2010 zajmą 1 miejsca w IV lidze uzyskają awans do III ligi.

b. Z obu grup IV ligi spadnie do lig okręgowych tyle zespołów, by po uzupełnieniu przez spadkowiczów z III ligi, 6 mistrzów lig okręgowych z Warszawy (2), Ciechanowsko-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego OZPN oraz 3 zwycięzców meczów barażowych rozegranych pomiędzy 6-cioma wicemistrzami lig okręgowych z Warszawy (2), Ciechanowski-Ostrołęckiego, Płockiego, Radomskiego i Siedleckiego OZPN łącznie w obu grupach były 32 zespoły.”

źródło: hutnikwarszawa.pl

autor: trex86 2009-08-04 14:20:31

Profil trex86 w Futbolowo W ankiecie jest zatem zmiana na ,,walka o awans'', skoro awansuje nie tylko mistrz ligi.

autor: ~reksio 2009-08-05 11:04:09

avatar widziała swinia niebo...

autor: ~filemon 2009-08-05 13:50:45

avatar nie widziała, bo widziała karczew..