• autor: trex86, 2009-07-27 15:09

Relacja z meczu Olimpia Warszawa - Józefovia Józefów w rozwinięciu.

.
Będą wzmocnienia? Olimpia wygrała z Józefovią
napisał: Medyk dnia lipiec 27 2009 00:28:44

Wybierając się w sobotnie przedpołudnie na stadion Olimpii nie myślałem, że spotka mnie tyle radosnych wieści. Po pierwsze stołeczny zespół zwyciężył w pierwszym meczu kontrolnym, po drugie zanosi się, że skład z poprzedniego sezonu zostanie utrzymany, a może nawet wzmocniony. Czy to pozwoli awansować do czwartej ligi? Bardzo bym chciał, aby ten zasłużony dla Warszawy klub powoli zaczął wychodzić z marazmu i po kilku ostatnich latach, w których to zanotował kilka spadków wreszcie kibice mieli powody do radości. No dobrze, ale skończmy już z tymi osobistymi treściami.
W pierwszym meczu kontrolnym Olimpia wygrała 6:4 z beniaminkiem ligi okręgowej Józefovią Józefów. W składzie stołecznego zespołu zabrakło tego dnia m.in. przebywających na urlopach i wakacjach Artura Niklewicza, Artura Roszaka, Tomasza Żylińskiego, Wojciecha Grabowskiego, Daniela Księżopolskiego, Kamila Stępniewskiego, Marcina Wielgusa oraz sprawdzanego ostatnio przez nowodworski Świt Rafała Hapaka i przebywającego na testach w Okęciu Mariusza Kurowskiego. Kogoś pominąłem?

Można rzec, że zza siatki oglądał spotkanie Michał Nowiński, który jedynie rozgrzewał się na bocznym boisku. Pojawił się natomiast bramkarz Marcin Szumski, były zawodnik Tura Jaktorów, a ostatnio KS Teresin, pomocnik Marek Sosiński, który przez kontuzję przez niemal dwa lata nie grał w piłkę, Rafał Wojciechowski, ostatnio reprezentujący barwy KS Raszyn, a także kilku piłkarzy, którzy już kiedyś reprezentowali barwy Olimpii i junior z rocznika 1992 Łukasz Kaczmarczyk.
Przez całe spotkanie przewagę posiadali gospodarze, którzy już po pierwszej połowie prowadzili różnicą czterech goli. Skutecznością popisywał się Bartłomiej Kostrzewa. Najlepszy strzelec ostatniego sezonu ligi okręgowej, w drugiej połowie zapomniał jednak, jak się strzela bramki i kilka razy, w bardzo dogodnych sytuacjach niemiłosiernie spudłował. Tymczasem piłkarze Józefovii zaczęli odrabiać straty, a jedną z bramek zdobył były zawodnik Olimpii Mariusz Daniel, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Victorii Sulejówek.
W ostatniej minucie, zagrożenie remisem oddalił, powracający po kontuzji Marcin Karczewski, który ładnym strzałem z woleja ustalił wynik meczu.

OLIMPIA WARSZAWA – JÓZEFOVIA JÓZEFÓW 6:4 (4:0)

BRAMKI: Bartłomiej Kostrzewa 7, 24, 43, Marek Sosiński 9, Paweł Lewandowski 52, Marcin Karczewski 90 – Piotr Czaplak 60, Mariusz Daniel 66, Tomasz Witan 75, Jakub Woźniak 77
OLIMPIA: Tomasz Błażejak – Rafał Wajman, Marcin Zych, Łukasz Kaczmarczyk, Tomasz Bień – Rafał Wojciechowski, Marek Sosiński, Piotr Masny, Marcin Karczewski – Krzysztof Sztrefner, Bartłomiej Kostrzewa
ponadto grali: Paweł Lewandowski, Marcin Szumski, Łukasz Machnowski, Kamil Malinowski, Nadir, Chajda
JÓZEFOVIA: Tomasz Malczewski – Paweł Bączkowski, Mariusz Daniel, Mateusz Frelek, Grzegorz Wnuk – Krzysztof Stalka, Sylwester Marchewka, Łukasz Szewczyk, Jarosław Krawczyk – Patryk Bieńkowski – Jakub Woźniak
ponadto grali: Tomasz Witan, Piotr Czaplak, Mariusz Czarnecki

Kolejny mecz kontrolny Olimpia rozegra w środę o godzinie 18:00. Na stadionie przy Górczewskiej podejmować będzie CWKS Legię Warszawa.

Źródło futbol-mazowsze.net