• autor: trex86, 2009-06-27 21:48

W Lidze Okręgowej powrócą baraże ?

Czy KS Falenica i Wisła Dziecinów utrzymają się ?

Dwie fuzje klubów ?

więcej w rozwinięciu

W Lidze Okręgowej powrócą baraże ?

Czy podobną koncepcję zastosuje Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ? Na razie wszystko opiera się na spekulacjach, bowiem działacze nie opublikowali jeszcze regulaminów. Nieoficjalnie mówi się, że od nowego sezonu mają wrócić baraże pomiędzy wicemistrzami sześciu lig okręgowych. Czy tak rzeczywiście będzie, okaże się niebawem. Każda koncepcja ma swoich zwolenników i przeciwników, a najlepszym rozwiązaniem niech będzie ta, która pozwoli na to, że rozgrywki będą emocjonujące do ostatniej kolejki.

źródło: futbol-mazowsze.net

Czy KS Falenica utrzyma się w lidze ?

Po tym jak do III ligi awansowało KS Piaseczno piłkarze Falenicy mogą zagrać w barażach o utrzymanie się w lidze okręgowej w przypadku jeżeli z IV ligi spadnie Naprzód Zielonki. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Naprzodu Zielonek 4:2 z KS Warką. Rewanż 1 lipca o 16:00 w Warce. Natomiast spadek piłkarzy z Zielonek oznacza automatyczną degradację KS Falenicy do A klasy. Przypomnijmy, że 4 zawodników Józefovii (Bak, Zapaśnik, Wardyn i Witan) jest wypożyczonych do KS Falenicy. W ewentualnych barażach rywalem byłby Świt Warszawa.

Dwumecz będzie rozgrywany w przypadku spadku do ligi okręgowej Naprzodu Zielonki

ŚWIT WARSZAWA – KS FALENICA (2 lipca, godzina 18:00)

KS FALENICA – ŚWIT WARSZAWA (5 lipca, godzina 16:00)

Sytuacja Wisły Dziecinów wygląda następująco:

KS Piaseczno wygrało z Paradyżem ale żeby Wisła utrzymała się w lidze bezpośrednio, swoje mecze barażowe musi wygrać jeszcze Naprzód Zielonki. Natomiast jeżeli drużyna z Zielonek przegra to Wisła Dziecinów musi rozegrać mecz barażowy z Guzovią Guzów o utrzymanie w A klasie.

NAPRZÓD ZIELONKI 4:2 KS WARKA (28 czerwca, godzina 16:00)

KS WARKA – NAPRZÓD ZIELONKI (1 lipca, godzina 16:00)

Co do fuzji klubów ...

Ostatnio dochodzą słuchy, że połączyć się mają Sokół Kołbiel występujący w A klasie z CKSem Wrzosem Celestynów z klasy B. Podobno polegać to ma na tym, że najlepsi zawodnicy obu klubów występowaliby w jednej drużynie w A klasie a pozostali piłkarze w klasie B.

Do fuzji doszło natomiast pomiędzy Mazurem Radzymin z IV ligi a Marcovią Marki z Ligi Okręgowej. Głównym powodem była decyzja sponsora, który nie mógł porozumieć się z włodarzami miasta, gdyż w bardzo małym stopniu pomagali w finansowaniu klubu. Już 12-stu piłkarzy Mazura przeszło do Marcovii wraz z sponsorem. Trenerem został doświadczony Krzysztof Etmanowicz, który zaczynał karierę trenerską właśnie w Markach a ostatnio był asystentem w ... Mazurze Radzymin.

Wycofanie się sponsora i przejście piłkarzy nie oznacza, że zespół z Radzymina zrezygnował z gry. Mazur dalej będzie występował w IV lidze.