CKS  WRZOS CELESTYNÓW 1:3 (0:0) JÓZEFOVIA II JÓZEFÓW

Bramki: Kowalczyk  47',  57',  59'

Skład: Malczewski- Krogulec zmiana (75' Ognicha), Kurek, Grabowski, Wnuk - Krawczyk, Bieńkowski, Poszalski (c), Górka- Kowalczyk, Woźniak zmiana (70' Niuk)

relacja w rozwinięciu

Udało się ! Cel, który został zaplanowany przed sezonem został osiągnięty. Po drodze zdarzały się wpadki, strata to prowadzącej dwójki była coraz większa jednak nasi piłkarze nie tracili wiary i na koniec rozgrywek to właśnie oni mogli świętować awans do A klasy !

Mecz w Celestynowie przyciągnął uwagę wielu kibiców. Na stadionie pojawiła się ogromna rzesza fanów Wrzosu, którzy zgotowali świetny doping ! Oczywiście nie zabrakło także sympatyków Józefovii oraz piłkarzy pierwszej drużyny, którzy byli już po meczu z Advitem Wiązowna i razem zagrzewali do boju rezerwy. Atmosfera na trybunach była gorąca.

Na boisku  w strugach deszczu toczył się zacięty pojedynek. Nasi piłkarze stworzyli kilka sytuacji po których mogła paść bramka ale pudłowali lub niesamowite szczęście miał bramkarz Wrzosu. Strzał Artura Kowalczyka już chyba wszyscy widzieli w bramce ale piłka otarła się o nogi golkipera CKSu i z linii bramkowej obrońca wybił piłkę. Piłkarze z Celestynowa ograniczali się głównie do kontr ale nie mieli nic specjalnego.

Do przerwy 0:0... Piłkarze rezerw wiedzieli, że to już ostatnie 45 minut w tym sezonie i jeżeli chcą awansować to muszą wygrać ! W szatni trenerzy zmotywowali naszych zawodników oraz udzielili kilku cennych uwag jak należy grać.

Na efekty nie trzeba było długo czekać ! Już 2 minuty po gwizdku sędziego, Artur Kowalczyk pięknym strzałem z powietrza nie dał szans bramkarzowi na interwencje i utonął w objęciach całej drużyny ! Zapanowała ogromna radość w szeregach naszej drużyny jak i na trybunach.

Jednak około 10 minut później piłkarze Celestynowa doprowadzili do remisu .... Długa piłka zagrana przed pole karne, główkę wygrywa napastnik CKSu, piłka spada pod nogi jego partnera w ataku, który wbiega w pole karne i strzela obok interweniującego bramkarza Józefovii.

Można powiedzieć, że mecz zaczął się od początku ale czasu coraz mniej ...

W 57 minucie znowu dał o sobie znać nasz snajper i popularny ,,Kowal'' strzałem w długi róg znowu dał prowadzenie naszej drużynie !!

Chwilę później nasze rezerwy podwyższyły wynik na 3:1 !! Asystę przy bramce zanotował bramkarz Józefovii, który bardzo daleko wykopał piłkę, ta jeszcze dostała poślizgu na śliskiej trawie i wpadła w pole karne do Artura Kowalczyka, który wykorzystał swoją szybkość, uciekł obrońcom i w sytuacji sam na sam sprytnym lobikiem w długi róg ustrzelił hat-tricka !!

W tym momencie drugi zespół jedną nogą był już w A klasie ale do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Celestynowa, którzy odważniej ruszyli do ataku.

Najlepszą sytuację mieli po rzucie wolnym, wykonywanym przed polem karnym. Piłka przeszła nad murem i leciała tuż przy słupku ale w ostatniej chwili piłkę na rzut rożny sparował Tomasz Malczewski.

Nasi piłkarze mogli podwyższyć wynik na 4:1, po doskonałej akcji rozklepali przeciwnika i przysłowiową ,,kropkę nad i' mógł postawić Jarek Krawczyk ale nie wykorzystał okazji.

Kilka minut później strzał jednego z naszych zawodników trafił w poprzeczkę gospodarzy.

Sędzia doliczył 2 minuty i w końcówce meczu piłkarze Wrzosu mieli jeszcze okazję na zdobycie bramki. Zawodnik CKSu uciekł naszym obrońcom, dostał się w pole karne i uderzył na bramkę z kilku metrów ale jego strzał obronił golkiper ,,Józy''.

Była to ostatnia akcja meczu i sędzia zakończył spotkanie !!

Po meczu wielka radość, na boisko wbiegli kibice Józefovii, piłkarze z pierwszej drużyny i w kółeczku na środku boiska świętowaliśmy awans. Polały się także szampany i w tym momencie kibice Wrzosu zaczęli skandować ,,Józefovia'' ! Piłkarze rezerw dostali także oklaski, wszyscy byli mile zaskoczeni. Cała drużyna podbiegła do kibiców CKSu i przybiła z każdym ,,piątkę'' życząc nawzajem sukcesów w przyszłym sezonie.

Kibice CKSu pokazali się, że są jednymi z najlepszych w powiecie i nie tylko ! Potrafili docenić wysiłek obu drużyn, które rozegrały świetny mecz a wspaniały doping spowodował że widowsko stało na bardzo wysokim poziomie za co serdecznie dziękujemy !