Porażka z Polonią Warszawa

• autor: trex86, 2014-02-08 13:07

BRAMKI: ?  70', ?  80', ?  90'

SKŁAD: Malczewski (60' zawodnik testowany I) - Chmiel, Poszalski, Ślusarczyk, Włoda - Orowiecki - Pięcek, Napieraj, Szymański, Skorupka - Dylewski

GRALI TEŻ: Kowalski, Lukeba, Auguściński, Wojda*, Skwara*, Kuliński*, zawodnik testowany II

Zawodnicy Polonii Warszawa przyjechali dzisiaj do Józefowa rozegrać sparing z naszą drużyną ale też zrewanżować się za porażkę z jesieni w okręgowym Pucharze Polski. Skład z tamtego spotkania z dzisiejszym różni się diametralnie. Wystąpiło raptem dwóch zawodników (Dylewski i Lukeba).

Spotkanie w pierwszej połowie było bardzo wyrównane. Ambitnie grający zawodnicy Józefovii utrzymywali się przy piłce i mieli sytuacje do zdobycia bramki jednak niewykorzystane.

Najlepsze jednak okazje mieli przeciwnicy (w tym dwie stuprocentowe). Podopieczni trenera Piotra Dziewickiego próbowali różnych sposobów ale kilkakrotnie na wysokości zadania stanął bramkarz Józefovii Tomek Malczewski ratując swój zespół. Dopisywało naszej drużynie także szczęście, po jednym ze strzałów Polonii piłka wylądowała na spojeniu słupka z poprzeczką.

Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron trener Andrzej Prawda dokonał kilku zmian. Między innymi boisko musiał opuścić po 45 minutach nasz filar obrony Łukasz Poszalski.

Była dobra okazja do zdobycia bramki po rzucie rożnym dla naszej drużyny ale niestety zabrakło dostawienia nogi i piłka przeleciała przez pole bramkowe. Inicjatywę zaczęli przejmować piłkarze z Warszawy i coraz częściej zapuszczali się pod pole karne naszej drużyny. Oddawali groźne strzały z 20 metrów ale bez efektu. Jeden z nich sparował z trudem nasz bramkarz na rzut rożny.

Piłkarze Polonii dopięli jednak swego i 20 minut przed końcem spotkania objęli prowadzenie. Ponownie na strzał z 20 metrów zdecydował się zawodnik rywali i zaskoczył tym razem naszego testowanego bramkarza. Kilka minut później mogliśmy przegrywać wyżej ale dobrze interweniował nasz nowy bramkarz.

Na dziesięć minut przed końcem dogranie ze skrzydła w pole karne wykorzystał gracz ,,Czarnych Koszul'' i podwyższył rezultat.

W samej już końcówce meczu jeden z naszych juniorów dał się ograć przy linii końcowej a rywal umieścił piłkę w krótki róg bramki ustalając wynik spotkania na 3:0.

Już w środę kolejny sparing tym razem przeciwnikiem będzie przedstawiciel ligi okręgowej Vulcan Wólka Mlądzka. Spotkanie zaplanowane jest na godzinę 19:00.