Aktualności

Wywiad z Dorianem Citkowskim

• autor: trex86, 2012-09-27 17:01

1. Jak oceniasz spotkanie z Borem Regut ?

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba. Brakowało komunikacji między formacjami, zbyt często przytrafiały się proste błędy techniczne, nie stwarzalismy sobie wielu sytuacji bramkowych - gra nie układała się po naszej myśli. W przerwie Trener Rokicki - odpowiednio do nas przemówił - wskazał błędy i zmotywował nas do walki. Druga połowa była już zupełnie inna - to my prowadziliśmy grę, utrzymywaliśmy się przy piłce - stwarzaliśmy sytuację - gra zaczęła sprawiać nam radość. Po zdobyciu bramki, w której duży udział mieli Jordan Skorupka i Maciek Napieraj, nie cofneliśmy się ale nadal staraliśmy się grac agresywnie i wywierać presję na przeciwnikach zmuszając ich do gry długą piłką. Bramka na 2:0 Aleksa Graffa po świetnym podaniu Mateusza Szymańskiego, dała nam już dużo pewności, ale jednocześnie mieliśmy w pamięci pamietny mecz z Sulejówkiem przez co nadal byliśmy skoncentrowani i walczyliśmy o każdą piłkę.
Cieszą 3 pkt, pierwszy mecz bez straconej bramki i dobra (momentami bardzo dobra) gra w drugiej połowie.

2. Sezon zaczeliście od pechowej porażki w Sulejówku, później wysoka przegrana z Koroną Góra Kalwaria, dopiero w trzeciej kolejce wygraliscie w Maciejowicach aby potem zwyciężyć w 3 kolejnych meczach. Czy złapaliscie już właściwy rytm meczowy ?

Pierwszy mecz w Sulejówku, był jednym z takich po których odechciewa się grać w piłkę. Po meczu w którym wygrywaliśmy do 65 min 3-0 i mieliśmy dwie sytuację na 4-0 a mimo wszystko przegraliśmy 4-3. Wszyscy czuliśmy się jak frajerzy. Mecz z Koroną był już zupełnie inny - przeciwnik (obecny lider) to jeden z faworytów rozgrywek - i krótko mówiąc tamtego dnia byli od nas dużo lepsi.
Po tych dwóch przegranych meczach zajmowaliśmy przedostatnie miejsce i nie wyglądało to kolorowo. Mecz z Wisłą w Maciejowicach okazał się przełomowy. Głównie dzięki świetnej postawie naszego bramkarza - Konrada Dolińskiego oraz zaangażowaniu i walce zdołaliśmy wywalczyć pierwsze 3 punkty.
Mecz z Promnikiem Łaskarzew wygrany 4-1 (spadkowiczem z ligi okręgowej) był jednym z lepszych jakie przeżyłem w mojej przygodzie w Józefovii. Graliśmy z pełnym zaangażowaniem, każdy zawodnik dał z siebie maksa. Mimo iż wygrywaliśmy 3-0, potem nawet 4-0 graliśmy tak jakbyśmy na boisku walczyli o życie.
Z perspektywy czasu uważam, że przegrana w Sulejówku - nauczyła nas pokory.
Dzisiaj po meczu z Regutem (najlepszą drużyną wiosny poprzedniego sezonu) mamy 12pkt i po 4 zwycięstwach z rzędu zajmujemy 4 miejsce.
Czy wpadliśmy we właściwy rytm ? Jeśli nie chcemy być przeciętniakami A klasy to każdy kolejny mecz będzie meczem o życie. Zwycięstwa to jest właściwy rytm, z którego nie możemy wypaść.

3. Jakie są różnice pomiędzy Józefovią II w zeszłym sezonie a w obecnym ?

Różnice między tymi drużynami są bardzo znaczące. Pierwsza i najważniejsza to kadra jaką dysponuję druga drużyna Józefovii. Na treningach regularnie pojawia się grubo ponad 20 zawodników. W lato doszło kilku młodych ambitnych zawodników, wrócili także zawodnicy, którzy mieli przerwę w grze w piłkę na dużym boisku. Każdy na treningu walczy o to by znaleźć się w 18 meczowej. Trener Rokicki w porównaniu z poprzednim sezonem ma większe pole manewru oraz większe możliwości prowadzenia treningów.
Ważną kwestią jest także atmosfera jaka panuję w DRUGIEJ drużynie. Jest ona z dnia na dzień coraz lepsza, nie tylko ze względu na zwycięstwa, ale także na to że CHCEMY być drużyną - a to jest bardzo ważne.

4. Jaki zakładacie sobie cel na ten sezon ?

Mamy naprawdę fajną drużynę. Jeśli zaangażowanie na treningach, odpowiednie podejście do meczów będzie prawidłowe - zaskoczymy jeszcze wielu EKSPERTÓW, którzy jeszcze nie dawno skazywali nas na porażki i śmiali się po kątach. W tym momencie najważniejszy jest kolejny mecz w najbliższą sobotę w Pilawie. To kolejny ciężki mecz, do którego musimy od początku podejść w pełni skoncentrowani i pewni tego co chcemy osiągnąć. Chcemy tam wygrać i czekać na spotkanie u siebie - 6 października z Vulcanem Wólka Mlądzka, na który serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców!