• autor: trex86, 2011-09-06 18:23

Trener Grzegorz Sitnicki podsumował trzy ostatnie mecze rozegrane z Drukarzem Warszawa, Mazurem Radzymin oraz Wilgą Garwolin.

Drukarz – Józefovia:

Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tej konfrontacji. Wiedzieliśmy, że Drukarz jest mocny u Siebie a dodatkowo sędziowie boją się tutaj „odważnie gwizdać”. Wiedzieliśmy również, że ich słabą stroną jest przygotowanie motoryczne!!!

Po dziwnym okresie przygotowawczym, gdzie wykonaliśmy tylko 70% zakładanej pracy treningowej nie znaliśmy do końca swoich możliwości. Mecz potwierdził jednak, że w tym sezonie „Józa’ będzie jednym z głównych kandydatów do Awansu. Szkoda niewykorzystanych sytuacji 100% szczególnie w pierwszej połowie ( Zdzieszyński 2, Graff 1, Krupiński 1 ) bo do przerwy mecz byłby rozstrzygnięty!!!

Zdominowaliśmy rywala na jego boisku, co nie jest łatwą sprawą na stadionie Drukarza ( od ponad 1,5 roku nie przegrał u siebie!!! ). Niestety w II połowie 200% sytuacja , w której kolejno Graff, Warakomski i Krupiński nie mogli się zdecydować co zrobić z piłką w obrębie piątki mogła się zemścić. Szczególnie po czerwonej kartce dla Bardzo dobrze grającego Sebastiana Żółkowskiego.

Na szczęście w 90 minucie Kamil Kucharski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Drukarza potwierdzając Naszą dominację w całym spotkaniu! Wynik nie odzwierciedla naszej przewagi w tym meczu. Nie zmienia to mojej oceny, że Drukarz nie przegra u Siebie już żadnego spotkania i będzie na koniec rundy w pierwszej trójce!!!

Józefovia - Mazur Radzymin:

Trudno skomentować mecz w którym grając bardzo słabo mamy 7 sytuacji 100%  i strzelamy tylko jedną bramkę! Nie będę usprawiedliwiał piłkarzy potwornym upałem!!! Te niewykorzystane sytuacje to problem ich „głowy”. Niektórzy chcą za bardzo i stres ich paraliżuje. Kluczowym momentem była niestety kontuzja Daniela Zdzieszyńskiego w 13 minucie!! Brakowało determinacji i woli walki o kolejne bramki! Jestem rozczarowany postawą zespołu.

Ponadto jestem przekonany, że Mazur już nie przegra 0-5, tak jak było to z Wilgą. Dzisiaj grało dwóch nowych zawodników i trzeba przyznać, że mieli swoje szansę na bramkę. Na szczęście Paweł Sędek był bezbłędny!

Wilga Garwolin - Józefovia :

Jestem bardzo zawiedziony wynikiem spotkania! To my przegraliśmy mecz a nie Wilga go wygrała. Doskonale znaliśmy ich potencjał, mocne i słabe strony. Wilga w 2 meczach miała 7 sytuacji, a strzeliła 10 bramek. My mając 14 setek zdobyliśmy tylko trzy bramki. Wiedzieliśmy, że grają długą piłką, bez jakichkolwiek taktycznych fajerwerków. Ich atut to: zespół, który jest monolitem i walka o każdy metr boiska!

Początek potwierdził, że piłkarskie umiejętności są po Naszej stronie. Wilga była bezradna przez pierwsze 20 minut .Niestety niewykorzystana, doskonała sytuacja po akcji D.Zdzieszyńskiego i brak determinacji Alka Graffa zemściła się okrutnie. Garwolin nie potrafił stworzyć sensownej akcji a prowadził do przerwy 1-0 po błędzie Ł.Trzaskowkiego i  przypadkowej bramce ( rykoszet ) z rzutu rożnego . My natomiast nonszalancko rozgrywaliśmy piłkę w kluczowych momentach ( Michalczuk ) oraz w decydujących akcjach źle się ustawialiśmy ( 2 spalone Graffa ) . Niestety „głupota’ Pawła Ślusarczyka kosztowała nas stratę punktów. W momencie, gdy Wilga cofnęła się do obrony „Ślusar” zgłupiał i wyleciał z boiska za 2 faule w obrębie kilku minut. Od tego momentu każda z drużyn miała po 1 sytuacji 100 %. Doskonale zachował się Sędek, a drugiej strony  Graff po prostu ‘zgłupiał” mając przed sobą tylko bramkarza gospodarzy. Dopiero dośrodkowanie Łukasza Poszalskiego na bramkę strzałem głową zamienił Robert Rokicki.

W ostatniej setce meczu Zdzieszyński z 14 metra uderzył z woleja, ale bramkarz szczęśliwie wybronił. Brak podpowiedzi ze strony Białka w tej akcji kosztował Nas porażkę.

Rzadko komentuję postawę sędziów, ale….to co wyprawiali w tym meczu woła o pomstę do …..  tłumaczenie, że zawodnik Wilgi nie połamał nogi  „Ślusarowi’ ( brutalne wejście nie na piłkę!!)  i dlatego dostał tylko żółtą kartkę to „Cyrk”. Na dodatek boczny sędzia niesłusznie odgwizdał spalonego w sytuacji 3 na 1 tłumacząc, że chciał Nam zrobić na złość za wcześniejsze okrzyki z ławki. Odniosłem wrażenie, że jestem w programie Domowe Przedszkole!!! Kiedyś był też program w TVN : Nie Dowiary!!!panie Lubelski pomylił Pan role!!! Czas iść do telewizji!!! Chyba na następny mecz wezmę dyktafon…bo na na „Yuo tube” jest gwarantowany hit! Pan Szwarc powinien sędziować Ligę….. nawet nie umiem wskazać  tak słabej ligi pasującej do jego poziomu- musiałbym kogoś obrazić, a nie mam takiej intencji!!! Po raz kolejny MZPN wysyła na mecz kolejki  nieudolnych sędziów .

Drużynie Wilgi należały się 3 czerwone kartki ( atak łokciem w 1 połowie prawego obrońcy, który miał już jedną żółtą kartkę;  przebiegnięcie Pioruna po udzie Michalczuka – dyskwalifikacja na min. 5 meczów i wspomniany wcześniej atak na złamanie nogi „Ślusarowi”). Niestety panowie w żółtych strojach byli zbyt przestraszeni ….. i totalnie zagubieni! 500-set kibiców robi wrażenie??? Fakt…. :)

Podsumowując, wygrała drużyna, która bardziej chciała. Zagrała prosty , ale skuteczny futbol. I należą im się gratulacje. Nam zależało na zwycięstwie tylko 20 minut. Szkoda tego meczu , ale jestem przekonany, że w rewanżu wygramy, i to  zdecydowanie!

foto: pksradosc.futbolowo.pl

autor: jurij12 2011-09-07 10:01:07

Profil jurij12 w Futbolowo niestety nie miałem jeszcze okazji zobaczyć Józy na zywo więc tym bardziej fajnie przeczytać takie pomeczowe komentarze, szczególnie okiem trenera...mam nadzieję że stanie się to juz tradycją chociaż nie wiem czy komentarz apropos sędziowania nie odbije się jeszcze czkawką (ze strony mzpn)

autor: jozafan 2011-09-07 20:46:05

Profil jozafan w Futbolowo Czkawką to się odbije ale ściąganie tych najemników.No ludzie połowa ,to wcale nie jest lepsza od wychowanków.Po co w takim razie ściągać szrot.2 wychowanków w LO to skandal.