Liga

• autor: trex86, 2011-06-27 01:39

Jak będzie wyglądała liga okręgowa w nowym sezonie 2011/12 ? Oto przygotowana symulacja przez futbol-mazowsze.net.

grupa wschodnia

Drukarz Warszawa
Legionovia II Legionowo
PKS Radość
Józefovia Józefów
Wilga Garwolin
Legion Warszawa
Mazur Radzymin
Dolcan II Ząbki
Mazur II Karczew
Promnik Łaskarzew
Sokół Serock
Bóbr Tłuszcz (B)
KS Wesoła (B)
Victoria Zerzeń (B)
Start II Otwock (B)
Gwardia Warszawa (B)

W niedzielę, rewanżowym meczem MKS Ciechanów z Okęciem Warszawa, zakończył się sezon 2010/11 w czwartej lidze i lidze okręgowej. Dzięki wygranej warszawian barażów o utrzymanie w okręgówce uniknęły Błonianka Błonie i Sokół Serock.
Dopiero co zakończony sezon, ogólnie rzecz mówiąc był szczęśliwy dla mazowieckich klubów. W czwartej lidze nie powitamy żadnego spadkowicza, natomiast do ligi okręgowej spadła jedynie Sparta Jazgarzew. Gorzej sprawa wygląda jeżeli mielibyśmy spojrzeć na niedawne mecze barażowe, w których przedstawiciele obu warszawskich grup ligi okręgowej ponieśli klęskę.
Przyszły sezon powinien być nie mniej ciekawy. Po kilku latach starań w szeregi czwartej ligi powróciły GKP Targówek i KS Łomianki. Wielkie nadzieje w awans znów pokładać będą kibice Bugu Wyszków czy Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Z kolei w lidze okręgowej być może kolejny szturm na awans przypuści stołeczny Drukarz, a po drugiej stronie Wisły o pierwszą lokatę walczyć będą z pewnością Sparta Jazgarzew i Przyszłość Włochy. Nie można również zapominać o tak zasłużonym klubie, jak Gwardia Warszawa, która po latach spadków i upokorzeń wreszcie wlała radość w serca kibiców.
Postanowiłem pobawić się i jak co roku zaprezentować symulację podziału grup w czwartej lidze i lidze okręgowej. O ile w okręgówce sprawa przydziału poszczególnych zespołów wydaje się prosta, to schodki zaczynają się ligę wyżej.
W przypadku nierównego podziału terytorialnego działacze Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej najpierw próbują przenosić beniaminków lub spadkowiczów. I według moich niepotwierdzonych informacji skład poszczególnych grup ma wyglądać następująco:

LIGA OKRĘGOWA

Naprzód Zielonki
Okęcie Warszawa
KS Łomianki (B)
Podlasie Sokołów Podlaski (B)
KS Warka (B)
Wulkan Zakrzew (B)

grupa północna

Bug Wyszków
Marcovia Marki
Huragan Wołomin